وال استریت ژورنال اخیراً مقاله ای در مورد اینکه مقامات ایالات متحده ناشناس بودن بیت کوین را “شکست” منتشر کرده است. با این حال، بیت کوین مستعار است، نه ناشناس، نکته ای که اغلب در صنعت بر آن تاکید می شود.

وال استریت ژورنال اخیراً مقاله ای را منتشر کرده است که بیان می کند مقامات فدرال ایالات متحده ناشناس بودن بیت کوین را شکسته اند. گزارش این رسانه از یک طرح کلاهبرداری 3.4 میلیارد دلاری در حوزه رمزنگاری توسط یکی از جیمز ژونگ صحبت می‌کند. با این حال، همانطور که اغلب در صنعت ذکر می شود، بیت کوین ناشناس نیست.

ناشناس بودن بیت کوین شکسته شد؟

این واقعیت که مقامات فدرال موفق شدند طرحی توسط ژونگ را مشخص کنند، لزوماً ناشناس بودن بیت کوین را به خطر نمی اندازد. این یک حیوان خانگی طولانی مدت از کسانی است که در این صنعت هستند که عموم مردم هستند به دروغ معتقد است که شبکه بیت کوین ناشناس است. شاید این می توانست انتخاب نامناسبی از کلمات توسط این رسانه باشد، اما علاقه مندان به ارزهای دیجیتال مشتاق هستند که ایده ناشناس بودن بیت کوین مدت هاست که رد شده است.

در عوض، بیت کوین مستعار است و حریم خصوصی کاملی را ارائه نمی دهد، مانند آنچه توسط سکه های حریم خصوصی مانند Monero ارائه می شود. بیت کوین در واقع قابل ردیابیهر چند باید اذعان کرد، برای شناسایی یک نفر کمی تلاش می خواهد. رشد بازار کار را آسان تر می کند. ورود ابزارها و فرآیندهای پیچیده تر نیز به این روند کمک می کند.

عنوان WSJ با ادعای ناشناس بودن بیت کوین کرک شده توسط ایالات متحده

ژونگ زمانی که یک دانشجوی 22 ساله بود، دزدی را اجرا کرد و با پیدا کردن شکافی در وب تاریک جاده ابریشم از بین رفت. او اغلب در طول هشت سال وجوه را از طریق چندین حساب منتقل می کرد تا ردپای خود را پنهان کند، اما در نهایت کشف شد.

این ایده که پودر سوخاری دیجیتالی وجود دارد که بتوان آن را ردیابی کرد، همیشه در بازار وجود داشته است. بیت کوین در وهله اول هرگز ناشناس نبود. تنها تفاوت این است که اکنون انجام این کار آسان تر است، به خصوص با آنچه شرکت هایی مانند Chainalysis ارائه می دهند.

بیت کوین مستعار است نه ناشناس

بیت کوین نام مستعار است، اصطلاحی که طرفداران رمزارز مایل به تاکید بر آن هستند. آدرس‌های کیف پول صرفاً نام مستعار دارنده آن هستند و این آدرس‌ها را می‌توان به‌عنوان مشکوک یا هر چیز دیگری برچسب‌گذاری کرد. از این طریق می توان هویت فردی را ردیابی کرد.

با این حال، هنوز راه هایی برای غلبه بر این نام مستعار وجود دارد، یعنی استفاده از میکسرهای بیت کوین. دولت ایالات متحده از این موضوع آگاه است و برای بستن میکسرهای ارزهای دیجیتال تلاش کرده است.

بلاک چین ها در واقع مکان مناسبی برای ذخیره شواهد هستند. اطلاعات ذخیره شده در دفتر کل تغییر ناپذیر است و می توان آن را به اصل آن ردیابی کرد.

سایر رسانه ها نیز مورد انتقاد قرار گرفتند

این گزارش اندکی پس از انتشار گزارشی در مورد مصرف انرژی در صنعت استخراج بیت کوین توسط نیویورک تایمز منتشر شد. این گزارش میزان انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف انرژی را تخمین زد، اما صاحبان صنعت از این روش ناراضی بودند.

به این ترتیب، بسیاری از جامعه رمزنگاری هنوز در مورد نحوه مطالعه و گزارش رسانه های جریان اصلی در مورد طبقه دارایی های کریپتو مشکل دارند. این داستانی است که سال‌ها در جریان بوده است، و جامعه رمزارز مشتاق است که رسانه‌های اصلی این فناوری را بهتر درک کنند.

پست مقاله وال استریت ژورنال ادعا می کند که ایالات متحده ناشناس بودن بیت کوین را شکسته است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *