در عصری که فناوری‌های دیجیتال در حال تغییر شکل صنایع هستند، هوش مصنوعی مولد (AI) در خط مقدم قرار دارد و انقلابی در حوزه بازاریابی Web3 ایجاد می‌کند. از آنجایی که ابزارهایی که توسط هوش مصنوعی مولد به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت های بی سابقه ای را برای ایجاد محتوا و ارتقای استراتژی های بازاریابی Web3 ارائه می دهند.

مطالعه اخیر این روند دگرگون کننده را روشن می کند. این بینش عمیقی را در مورد اینکه چگونه بازاریابان از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای تقویت خروجی خلاقانه، افزایش کارایی و تسریع چرخه بازاریابی Web3 استفاده می کنند، ارائه می دهد.

هوش مصنوعی Web3 توسط Storm را می گیرد

هوش مصنوعی مولد، شاخه ای نوآورانه از هوش مصنوعی، با قابلیت ساخت فرم های محتوای متنوع آغشته شده است. اینها شامل متن، تصاویر یا ویدیوهایی است که با درخواست های انسان تحریک شده اند. این فناوری یک متحد طبیعی در بازاریابی Web3 پیدا کرده است، زمینه ای برای ایجاد اختلال و نوآوری.

Web3 که به عنوان وب 3.0 یا وب غیرمتمرکز نیز شناخته می شود، به نسل بعدی اینترنت اشاره دارد که هدف آن ایجاد یک محیط دیجیتالی است که در آن کاربران کنترل بر داده ها و تعاملات خود را داشته باشند. این مفهوم مبتنی بر استفاده از فناوری بلاک چین و شبکه‌های غیرمتمرکز است که باعث ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps)، قراردادهای هوشمند و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) می‌شود.

بنابراین، بازاریابی Web3 به استراتژی‌ها و تاکتیک‌های مورد استفاده برای ترویج محصولات، خدمات یا برندها در محیط Web3 اشاره دارد که بر اساس شبکه‌های غیرمتمرکز و فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند.

نوامبر گذشته، چشم انداز بازاریابی Web3 با معرفی ChatGPT شاهد یک لحظه دگرگون کننده بود. این یک ربات چت هوش مصنوعی مولد توسط OpenAI، یک شرکت تحقیقاتی مشهور هوش مصنوعی است. این فناوری می تواند محتوا را به طور مستقل ایجاد کند و نحوه بازاریابی در وب غیرمتمرکز را دوباره تعریف کند.

استفاده از ChatGPT در ایالات متحده. منبع: دولتمرد

در این فضای به سرعت در حال تحول، بازیگران کلیدی دیگری نیز در حال ظهور هستند. این ابزارها عبارتند از Bard AI، Copy.ai، Jasper، Midjourney، و DALL-E 2 گوگل. بنابراین، این ابزارها، که توسط هوش مصنوعی مولد ارائه می‌شوند، ممکن است در ایجاد استراتژی‌های بازاریابی نوآورانه و همه‌جانبه Web3 مؤثر باشند.

مطابق با پیش بینی های تحقیقات بازار متفقینانتظار می رود بازار جهانی هوش مصنوعی مولد سر به فلک بکشد. این جزء مهم از مجموعه ابزار بازاریابی Web3 می تواند تا سال 2031 به 126.5 میلیارد دلار برسد.

این نشان دهنده نرخ رشد سالانه مرکب قوی 32 درصد از سال 2022 تا 2031 است. این امر بیشتر بر تأثیر رو به رشد هوش مصنوعی مولد در عصر آشکار بازاریابی Web3 تأکید می کند.

بینش های کلیدی برای بازاریابان Web3

غواصی عمیق تر در پویایی بازاریابی Web3 و هوش مصنوعی مولد، یک مطالعه اخیر برخی از بینش های محوری را آشکار می کند. این یافته‌ها آینده امیدوارکننده‌ای را روشن می‌کند که بر نقش تحول‌آفرین هوش مصنوعی در چشم‌انداز بازاریابی رو به رشد تاکید می‌کند.

  • هوش مصنوعی و Web3 مولد: در میان کسب‌وکارهایی که هنوز از هوش مصنوعی مولد استفاده نمی‌کنند، 31 درصد قصد دارند این کار را در سال آینده و 46 درصد در دو سال آینده انجام دهند. 77 درصد از این مشاغل پیش بینی می کنند هوش مصنوعی مولد را در این بازه زمانی اتخاذ کنند.
  • ایجاد انقلابی در تولید محتوای Web3: در قلمرو Web3، هوش مصنوعی مولد عمدتاً برای تولید کپی وب سایت استفاده می شود. 48 درصد از پاسخ دهندگان احتمال استفاده از آن را در حال حاضر یا در آینده بیان کردند. سایر برنامه های کاربردی بالقوه شامل ساخت کپی ایمیل (44٪)، کپی رسانه های اجتماعی (42٪) و تصاویر رسانه های اجتماعی (39٪) است. علاوه بر این، چت ربات های تعاملی با مشتری (37٪)، تصاویر وب سایت (36٪)، محتوای SEO (35٪)، پست های وبلاگ (33٪)، و وثیقه بازاریابی / فروش (33٪).
  • ابزارهای برتر برای بازاریابی Web3: ChatGPT این بسته را به عنوان محبوب ترین ابزار مولد هوش مصنوعی در بازاریابی Web3 رهبری می کند که توسط 55٪ از پاسخ دهندگان استفاده می شود. سایر ابزارهای قابل توجه عبارتند از Copy.ai (42%)، Jasper.ai (36%)، Peppertype (29%)، Lensa (28%)، DALL-E (25%) و Midjourney (24%).
  • مزایای هوش مصنوعی مولد در بازاریابی وب 3: مزایایی که بازاریابان از استفاده از هوش مصنوعی مولد در فضای وب 3 به دست می آورند شامل عملکرد بهبود یافته (58٪) و تنوع خلاقانه بیشتر (50٪) است. علاوه بر این، کارایی هزینه (50٪)، چرخه های خلاق سریعتر (47٪)، یادگیری و قابلیت های بهبود (39٪)، و افزایش خلاقیت انسان (34٪).
  • غلبه بر موانع در بازاریابی وب 3: موانع اصلی در اتخاذ هوش مصنوعی مولد در بازاریابی Web3 شامل آموزش اعضای تیم، هزینه و نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی/امنیتی است. این امر به ترتیب توسط 50٪، 45٪ و 45٪ از پاسخ دهندگان برجسته شده است. چالش‌های جزئی شامل کمبود داده (31%)، کیفیت پایین یا عدم دقت محتوای (29%)، و سوگیری‌های غیراخلاقی هوش مصنوعی (24%) است.
  • هوش مصنوعی مولد ROI را در بازاریابی Web3 افزایش می دهد: 66 درصد از شرکت هایی که از هوش مصنوعی مولد در بازاریابی وب 3 استفاده می کنند شاهد بازگشت سرمایه مثبت بوده اند. 43 درصد حداقل بازگشت سرمایه 2 برابری را گزارش کردند و 22 درصد ROI 3 برابری را تأیید کردند. تنها 7 درصد ROI منفی تا کنون گزارش کرده اند.

آینده بازاریابی Web3

تلاقی Web3 و هوش مصنوعی مولد می تواند چشم انداز بازاریابی دیجیتال را دوباره تعریف کند. ویژگی‌های متمایز Web3، مانند تمرکززدایی، راه‌اندازی استراتژی‌های بازاریابی نوآورانه و روش‌های تولید محتوا است.

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند ChatGPT و دیگران، ابزارهایی را برای بازاریابان Web3 برای تولید محتوای مختلف، پرورش تنوع خلاق و تسریع چرخه‌های خلاق فراهم می‌کنند. در همین حال، مقابله با چالش های منحصر به فرد و استفاده از فرصت های موجود در صنعت Web3.

با این وجود، همانطور که صنعت به سمت این آینده امیدوار کننده گام بر می دارد، برای کسب و کارها بسیار مهم است که هوشیار بمانند. ملاحظات اخلاقی، حریم خصوصی داده ها و مسائل امنیتی با پذیرش این فناوری قدرتمند همراه است. با حفظ این هوشیاری، بازاریابان Web3 می توانند از قدرت هوش مصنوعی استفاده کنند و اکوسیستمی کارآمدتر و کاربر محور را تقویت کنند.

استراتژی‌های سنتی سئو مانند لینک‌سازی همچنان در حوزه Web3 اهمیت دارند. با این حال، اینها با چشم انداز غیرمتمرکز سازگار می شوند. ایجاد لینک در وب 3 می تواند به معنای ایجاد ارتباط در شبکه های بلاک چین، پیوند دادن وب سایت های غیرمتمرکز یا ایجاد وابستگی های مبتنی بر بلاک چین باشد.

این ادغام لینک سازی در ساختار غیرمتمرکز بر تکامل استراتژی های بازاریابی Web3 تاکید بیشتری دارد.

این پست بیش از 73 درصد از بازاریابان Web3 از هوش مصنوعی مولد استفاده می کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *