مجمع جهانی اقتصاد از کاهش شعله ور شدن و اتلاف متان برای استخراج بیت کوین تبلیغ کرده است. اما کمی عقب تر از منحنی است زیرا ماینرهای BTC در حال انجام آن هستند.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) اخیراً ویدیویی را به اشتراک گذاشته است که در آن از فناوری استخراج بیت کوین با سوخت گاز استفاده می کند.

ناظران صنعت اظهار داشتند که این غیرمنتظره از سوی سازمان بین المللی لابی غیردولتی است که به طور سنتی نسبت به ارزهای دیجیتال محتاط بوده است. ویدئو بسیار مبهم بود و مزارع استخراج را به عنوان مراکز داده توصیف می‌کرد و مستقیماً به بیت کوین اشاره نمی‌کرد.

این نشریه به استارتاپ استخراج بیت کوین Crusoe Energy اشاره می کند که از متان زباله برای تامین انرژی مزارع خود استفاده می کند.

در آن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کروزو، چیس لوچمیلر توضیح داد چگونه فلرینگ کار می کند و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

استخراج بیت کوین پایدارتر

او توضیح داد که شعله ور شدن در میادین نفتی یا محل های دفن زباله اتفاق می افتد که در آن جریان ضایعات گاز دارید. گاز محصول جانبی تولید نفت یا تجزیه از محل های دفن زباله است.

با این حال، برخی از شرکت ها گاز را در محل می سوزانند که منجر به انتشار کربن ناخواسته می شود.

کروزوئه مراکز داده موبایل و مدولار را می سازد و مدیریت می کند. علاوه بر این، می توان آنها را به منابع گاز و انرژی زباله که برای تامین انرژی آنها استفاده می شود، منتقل کرد. Lochmiller در ویدیوی WEF مزایای آن را برجسته کرد و اظهار داشت:

با انجام این کار، نه تنها کاهش انتشار گسترده ای از این منبع انرژی که قبلاً تلف شده بود ایجاد می کنیم، بلکه می توانیم زیرساخت محاسباتی بسیار کم هزینه را با استفاده از این نوع انرژی که در غیر این صورت رشته ای است تولید کنیم.

اسکرین شات از ویدیوی WEF که مزایای استفاده مجدد از گاز شعله ور برای تامین انرژی عملیاتی مانند استخراج بیت کوین را توضیح می دهد | weforum.org

WEF گزارش داد که متان یکی از گازهای گلخانه ای قوی است. علاوه بر این، 80 برابر بیشتر از دی اکسید کربن گرما را در یک دوره 20 ساله به دام می اندازد.

این مرکز افزود که مراکز داده در حال مصرف انرژی بیشتر و بیشتری هستند. تخمین زده می شود که آنها تا سال 2030 8 درصد از برق جهان را مصرف کنند که از 1 تا 1.5 درصد امروز افزایش یافته است.

کروزوئه بخشی از “جوامع نوآوران” مجمع جهانی اقتصاد است.

افزایش استفاده از گازهای شعله ور

ایالات متحده برای سال ها از شعله ور شدن به عنوان یک منبع انرژی قابل استفاده مجدد استفاده کرده است. در سال 2021، تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه، برای حل مسائل مربوط به انرژی در تگزاس، مکه استخراج بیت کوین، از شعله‌ور شدن استفاده کرد.

در آن زمان، کروز گفت:

من فکر می‌کنم که این یک فرصت بزرگ برای بیت‌کوین است، زیرا در حال حاضر این انرژی است که فقط هدر می‌رود.»

تعیین اینکه چقدر انرژی مصرف شده برای استخراج بیت کوین قابل تجدید است دشوار است. با این حال، تحقیقات اخیر نشان می دهد که در حال حاضر بیش از نصف است.

در ماه مارس، BeInCrypto گزارش داد که استخراج بیت کوین اکنون 52.6 درصد از انرژی پایدار یا تجدید پذیر در سطح جهان استفاده می کند. سپس، در اوایل این ماه، شدت انتشار انرژی استخراج BTC به پایین‌ترین حد کاهش یافت.

پست WEF انرژی متان شعله ور را به نمایش می گذارد، استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر روند رو به رشدی داشته اند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *