این هفته، مرجع پولی ارز دیجیتال یک CBDC بین المللی جدید به نام Unicoin (UMU) راه اندازی کرد. چیست و چه پیامدهایی دارد؟

ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) موضوع داغ امسال بوده است. بانک مرکزی اروپا قرار است تحقیقات خود را در مورد یورو دیجیتال در ماه اکتبر به پایان برساند. این هفته، بانک انگلستان اعلام کرد به دنبال رشد تیم CBDC خود برای یک “Britcoin” بالقوه است. همچنین، این هفته، سوئد به تازگی سومین دور آزمایشی خود را منتشر کرده است گزارش برای کرون الکترونیکی خودش.

در حالی که بسیاری از کشورها در مرحله تحقیقات هستند، تعداد بسیار کمتری یکی را راه اندازی کرده اند یا متعهد به انجام آن شده اند. Sand Dollar باهاما در اکتبر 2020 توسط بانک مرکزی آن صادر شد و اولین CBDC سراسری در جهان شد. نیجریه، پرجمعیت ترین کشور آفریقا، سال گذشته eNaira خود را راه اندازی کرد. با این حال، با عدم پذیرش و بازرگانانی که مایل و قادر به پذیرش ارز هستند، گرفتار شده است.

بنابراین اخبار این هفته که مرجع پولی ارز دیجیتال (DCMA) است اعلام کرد راه اندازی یک ارز دیجیتال جدید تعجب آور است. واحد پول – نامیده می شود واحد پول جهانی (UMU) یا Unicoin— در جریان نشست های بهاری صندوق بین المللی پول (IMF) در واشنگتن دی سی اعلام شد (UMU از پروژه دیگری به نام Unicoin متمایز است. این دو به هم مرتبط نیستند. BeInCrypto در آینده از UMU استفاده خواهد کرد.)

این ارز نوپا در حال حاضر نماد خاص خود را دارد، کاراکتر ANSI، Ü.

صفحه فرود UMU DCMA واحد پولی جهانی

مرجع پولی ارز دیجیتال کیست؟

DCMA یک سازمان خصوصی است که از پیشرفت ارزهای دیجیتال در بانک های مرکزی و سیستم های پولی حمایت می کند. با توجه به الف بیانیه مطبوعاتیتیم اجرایی آن از سال 2013 با دولت ها و بانک های مرکزی در زمینه رمزنگاری بلاک چین و ارز دیجیتال کار می کند.

DCMA همچنین یک مرجع پولی است. دارل هوبارد، مدیر اجرایی DCMA و معمار ارشد UMU در مصاحبه با BeInCrypto گفت: “UMU دارایی پولی ما است و ما از آن حمایت می کنیم.” «به این معنی که شما همیشه می‌توانید ارزشی را که به ما پرداخت می‌کنید، از ما بازخرید کنید. این نقش یک مقام پولی است.»

هدف این گروه ترویج تجارت جهانی با ادغام پرداخت‌ها و تسویه‌های بین‌المللی با ارز دیجیتال است. هابارد ادامه داد: «بین 50 تا 75 نیروی انسانی در هر زمان معین دارد». هیئت مدیره ما از بانک های مرکزی و موسسات مالی است.

اگر بخواهید آن را اینطور بنامید، تز آن این است که بیشتر ارزهای دیجیتال نیازهای بخش مالی را برآورده نمی کنند. در واقع، وایت پیپر بیت کوین بیان کرد که برای فعالیت در موسسات مالی تنظیم شده طراحی نشده است. با این حال، با توجه به اینکه بانک‌های مرکزی در حال بررسی ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال هستند، DCMA معتقد است که باید پول نقد رمزنگاری وجود داشته باشد که بتواند نیازهای بانک‌ها را برآورده کند.

در حال حاضر، بانکداری جهانی دو شکل قانونی پول نقد را به رسمیت می شناسد: پول نقد الکترونیکی تنظیم شده و پول نقد فیزیکی. پول نقد الکترونیکی بیت کوین به طور گسترده در بانکداری مورد استفاده قرار نگرفته است زیرا از نظر رمزنگاری نشان دهنده هیچ یک از این موارد نیست.

با این حال، ارز UMU/Unicoin DMCA به صراحت برای کار با موسسات مالی و پولی طراحی شده است.

نقشه داده ردیاب CBDC توسط شورای آتلانتیک
دولت ها در سراسر جهان به دنبال فناوری CBDC هستند. منبع: شورای آتلانتیک

UMU/Unicoin CBDC چیست؟

توجه به این نکته مهم است که UMU (یا Unicoin) به معنای سنتی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی نخواهد بود. حداقل نه در آینده قابل پیش بینی. در نظر گرفته شده است که “مانند یک CBDC” عمل کند. با این حال، از نظر قانونی یک کالای پولی است.

هابارد گفت: “UMU از نظر عملکردی به عنوان CBDC عمل می کند.” “اما این عمدا در تمام حوزه های قضایی ملی کار می کند. نه فقط برای اقتصاد محلی.»

آن کاغذ سفید قسمتی دارد که تفکر آنها را خلاصه می کند:

صندوق بین‌المللی پول فرض می‌کند که تمام دارایی‌های رمزنگاری خطری برای سیستم پولی بین‌المللی ایجاد می‌کنند. صندوق بین‌المللی پول در نظر نمی‌گیرد، ممکن است دسته‌ای از نوآوری‌های ارز دیجیتال وجود داشته باشد که برای افزایش ایمنی و ثبات سیستم پولی بین‌المللی طراحی شده است.

طبق DCMA، UMU/Unicoin به گونه ای طراحی شده است که برای بانک های مرکزی برای ایجاد CBDC های خرده فروشی (برای استفاده عموم) و عمده فروشی (برای استفاده توسط موسسات مالی.) مناسب است. همچنین ادعا می کند که یک مشکل را برطرف می کند: کند، ناکارآمد، و فرآیند پیچیده نقل و انتقالات بانکی بین المللی.

طبق این انتشار، بانک‌ها می‌توانند کیف پول‌های ارز دیجیتال UMU را با کدهای سوئیفت و حساب‌های بانکی برای پردازش پرداخت‌های مرزی مشابه سوئیفت، اما از طریق شبکه‌های ارز دیجیتال، پیوند دهند. این کار با نرخ ارز عمده فروشی و با انجام تسویه در زمان واقعی انجام خواهد شد. این در تضاد با مدل سنتی است، که در آن نقل و انتقالات بانکی بین‌المللی ممکن است روزها طول بکشد.

با این حال، UMU یک مناقصه قانونی برای مذاکره در مورد قیمت های داخلی یا توافقات تجاری بین المللی نخواهد بود. در عوض، به عنوان یک ذخیره ارزش عمل می کند، کاهش ارزش پول را کاهش می دهد و به عنوان یک روش پرداخت استفاده می شود.

UMU دارای نرخ های مبادله ممتازی است که در کیف پول خود تعبیه شده است و می تواند هر مقدار ارز تسویه حساب را به مقدار معادل UMU تبدیل کند. پدیدآورندگان آن امیدوارند روزی بازرگانان بتوانند UMU را با ارزش بازار معادل برای کالاها و خدمات خود که در هر مناقصه قانونی ملی قیمت گذاری شده است، بپذیرند.

راهی برای رفتن وجود دارد

برای راه اندازی UMU، نیاز به خرید از سیستم مالی و بانک های مرکزی دارد. چیزی که هنوز ندارد. در بخش خرده فروشی، UMU باید با امثال ریپل و استیبل کوین ها رقابت کند. هر دوی اینها امکان انجام تراکنش های بین المللی را با کسری از سرعت بسیاری از نقل و انتقالات بانکی فراهم می کند.

DCMA همچنین یک قانون برای CBDC خود تهیه کرده است. قانون مدل واحد پول جهانی پیشنهادی آنها با همکاری بانک های مرکزی از اقتصادهای پیشرفته و بازارهای نوظهور تدوین شد. این قانون شامل UMU/Unicoin به عنوان یک کالای پولی مکمل است که به عنوان یک ذخیره ارزش عمل می کند و برای کمک به کاهش کاهش ارزش پول محلی طراحی شده است. علاوه بر این، UMU/Unicoin به عنوان یک ارز پرداخت در طول تراکنش های تسویه حساب عمل می کند.

در حال حاضر هیچ شریک تایید شده ای وجود ندارد، و DCMA قادر به تأیید اینکه با کدام اقتصادها کار کرده است، نیست.

هابارد گفت: «DCMA با این اقتصادها تحت NDA است. با این حال، دسترسی ما یا روسای بانک مرکزی یا وزرای دارایی است. من می توانم فاش کنم که بزرگترین تعهدات ما با اتحادیه آفریقاست که ما را به همه فرمانداران این قاره معرفی می کند.

«به دلیل سیاست، از ما خواسته شده است که اقتصادهای مشارکت را تحت نظارت NDA نگه داریم. در آینده نزدیک، ما قادر خواهیم بود شرکای خود را افشا کنیم.»

The post معامله با CBDC بین المللی جدید Unicoin چیست اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *