افزایش قیمت اتریوم (ETH) از زمان بالاترین سطح سالانه در 14 آوریل متوقف شده است.

اخبار پشت حرکت قیمت ETH هنوز مثبت است. ارتقاء Shapella نگرانی هایی را ایجاد کرد زیرا به کاربران اجازه می داد تا توکن های ETH خود را از بین ببرند. با این حال، سپرده ها همچنان از برداشت پیشی می گیرند.

آیا این به حرکت رو به بالا ETH کمک می کند؟

قیمت ETH به مقاومت بلندمدت نزدیک می شود

ETH یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود که توسط Vitalik Buterin توسعه یافته است. تمرکز اصلی آن بر برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند است. ارزش ETH از 10 مارس به سرعت در حال افزایش است.

شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) علائم مثبتی را نشان می دهد که از افزایش قیمت حمایت می کند. این اندیکاتور قبل از افزایش از یک خط روند واگرایی نزولی (خط سبز) خارج شد و اکنون بالای 70 قرار دارد که نشان دهنده روند صعودی است.

نمودار روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

RSI یک شاخص حرکتی است که برای تعیین شرایط خرید یا فروش بیش از حد استفاده می شود. یک روند صعودی و یک عدد بالای 50 نشان می دهد که گاوها هنوز هم قدرت دارند. در حالی که نرخ بالای 70 بیش از حد خرید در نظر گرفته می شود، هیچ واگرایی نزولی جدیدی وجود ندارد. بنابراین، افزایش قیمت همچنان با افزایش حرکت حمایت می شود.

در 2 آوریل، قیمت به بالای وسط (نماد سبز) یک کانال موازی صعودی که از ژوئن 2022 برقرار است حرکت کرد. کانال صعودی الگویی است که شامل حرکات قیمت است. هر دو خط مقاومت و پشتیبانی آن احتمالاً بارها لمس می شوند.

از آنجایی که قیمت بالاتر از خط وسط خود حرکت کرده است، افزایش به خط مقاومت محتمل ترین سناریو است. RSI نیز از این پشتیبانی می کند.

خط مقاومت کانال در حال حاضر نزدیک به 2350 دلار است. این سناریو تا زمانی که قیمت ETH کمتر از خط وسط کانال با قیمت متوسط ​​1900 دلار بسته نشود، معتبر است.

پیش بینی قیمت اتریوم: چه زمانی قیمت به اوج می رسد؟

تحلیل تکنیکال از بازه زمانی کوتاه مدت شش ساعته از افزایش مداوم پشتیبانی می کند. این امر به ویژه در هنگام مشاهده تعداد موج قابل مشاهده است.

شمارش نشان می دهد که ETH در موج سه (سیاه) از یک حرکت پنج موجی به سمت بالا است. این معمولاً تندترین امواج صعودی است. تعداد امواج فرعی به رنگ سفید داده شده است که نشان می دهد ETH در زیر موج سه قرار دارد.

شمارش موج نشان می دهد که قیمت ETH به سمت خط مقاومت کانال افزایش می یابد و با RSI همسو می شود.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH)
نمودار شش ساعته ETH/USD. منبع: TradingView

تئوری موج الیوت ابزاری است که توسط تحلیلگران فنی استفاده می شود. به دنبال تکرار الگوهای قیمت بلندمدت و روانشناسی سرمایه گذار است تا جهت روند را تعیین کند.

برای نتیجه گیری، محتمل ترین پیش بینی قیمت ETH افزایش به سمت منطقه مقاومت 2400 دلاری است. با این حال، این چشم انداز صعودی با کاهش زیر موج فرعی یک بالاترین در 1950 دلار (خط قرمز) باطل می شود. این به این دلیل است که موج چهار نمی تواند در قلمرو موج یک بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد، شمارش صعودی باطل می‌شود و قیمت اتریوم می‌تواند به خط حمایت بلندمدت 1400 دلار سقوط کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post چه چیزی باعث رشد قیمت اتریوم (ETH) می شود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *