کاخ سفید پرزیدنت بایدن مجموعه دیگری از اقدامات را اعلام کرد تا نشان دهد دولت وی در راس موضوع هوش مصنوعی (AI) قرار دارد. این فناوری از زمانی که در سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرد، به نقطه بحث غالب صنعت تبدیل شده است.

روز پنجشنبه، دولت بایدن اقدامات جدیدی را برای ترویج نوآوری مسئولانه در هوش مصنوعی اعلام کرد. رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور، کامالا هریس، همچنین با مدیران اجرایی Alphabet، Anthropic، Microsoft و OpenAI دیدار خواهند کرد.

بایدن می خواهد در زمینه هوش مصنوعی مشغول به نظر برسد

طبق گزارش روز پنجشنبه The Verge، بنیاد ملی علوم ایالات متحده 140 میلیون دلار برای هفت موسسه ملی تحقیقاتی ملی هوش مصنوعی اختصاص داده است که در مجموع به 25 موسسه می رسد. موسسات با نهادهای مختلف برای توسعه هوش مصنوعی که مسئول و در خدمت خیر عمومی است همکاری خواهند کرد.

دولت همچنین قصد دارد تا ارزیابی‌هایی از سیستم‌های هوش مصنوعی فعلی را به‌دست آورد و پیش‌نویس دستورالعمل‌های سیاستی در مورد استفاده از هوش مصنوعی توسط آژانس‌های فدرال را در تابستان امسال منتشر کند.

این اعلامیه بخشی از تلاش بزرگتر دولت بایدن برای رفع نگرانی ها در مورد خطرات بالقوه هوش مصنوعی است. این فناوری به دلیل رشد سریع و استفاده گسترده از سال گذشته باعث نگرانی برخی از مردم و رسانه ها شده است.

ماه گذشته، در یک جلسه توجیهی مطبوعاتیبایدن در مورد خطرات هوش مصنوعی هشدار داد. در حالی که ممکن است در برخی زمینه‌ها فوایدی به همراه داشته باشد، خطرات اطلاعات روزافزون که لزوماً با منافع کشور همسو نیست، آشکار است.

بایدن گفت: «هوش مصنوعی می تواند به مقابله با برخی از چالش های بسیار دشوار مانند بیماری ها و تغییرات آب و هوایی کمک کند، اما ما همچنین باید به خطرات بالقوه برای جامعه، اقتصاد و امنیت ملی خود بپردازیم.

از نظر من، شرکت‌های فناوری مسئولیت دارند که از ایمن بودن محصولاتشان قبل از عمومی کردن آن‌ها مطمئن شوند.»

در ماه فوریه، بایدن یک فرمان اجرایی را امضا کرد که هدف آن حذف ردپای سوگیری و تبعیض الگوریتمی در هوش مصنوعی بود.

اکتبر گذشته، کاخ سفید یک نامه را صادر کرد نقشه برای به اصطلاح “منشور حقوق هوش مصنوعی”. این طرح پنج اصل را مشخص می کند که باید طراحی، استفاده و استقرار سیستم های خودکار را برای محافظت از مردم آمریکا هدایت کند.

از جمله این سیستم‌ها می‌توان به سیستم‌های ایمن و مؤثر، حفاظت‌های تبعیض الگوریتمی، حریم خصوصی داده‌ها، شفافیت و توضیح‌پذیری، و مسئولیت‌پذیری در قبال تصمیم‌هایی که سیستم‌های خودکار می‌گیرند، اشاره کرد.

هشدار در حال رشد بیش از AI

سایر چهره‌های قابل توجه در مورد خطراتی که هوش مصنوعی برای جامعه و اقتصاد ایجاد می‌کند ابراز نگرانی کرده‌اند. این هفته، جفری هینتون، که به طور گسترده به عنوان “پدرخوانده هوش مصنوعی” شناخته می شود، پس از ابراز نگرانی در مورد سرعت سریع این فناوری، سمت دیرینه خود در گوگل را ترک کرد.

این هفته، هینتون، 75 ساله، به MIT Technology Review گفت که او “ناگهان دیدگاه من را در مورد اینکه آیا این چیزها هوشمندتر از ما خواهند بود تغییر داد.”

“من فکر می کنم آنها در حال حاضر بسیار به آن نزدیک هستند، و آنها در آینده بسیار باهوش تر از ما خواهند بود… چگونه می توانیم از آن زنده بمانیم؟”

The post کاخ سفید طرح اخلاقی هوش مصنوعی را در میان هشدار رو به رشد فاش کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *