استراتژیست های بانک آمریکا پیش بینی می کنند که افزایش چشمگیر بیت کوین که آن را از حدود 17000 دلار در ابتدای سال 2023 به بیش از 30000 دلار در امروز رساند، ممکن است پایان نیافته باشد.

طبق گزارش بلومبرگ، استراتژیست ها اخیرا روند صعودی را بر اساس نقل و انتقالات بین صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول های فردی ارزیابی کردند.

تحلیل بانک آمریکا بر اساس خروجی بیت کوین از مبادلات

طبق یک گزارش، در هفته منتهی به 4 آوریل، 368 میلیون دلار بیت کوین خالص به کیف پول های فردی منتقل شد. توجه داشته باشید از آلکش شاه و اندرو ماس از BofA. آنها تاکید می کنند که وقتی سرمایه گذاران قصد دارند سکه های خود را نگه دارند، آنها را از کیف پول صرافی به کیف پول شخصی منتقل می کنند و به طور بالقوه فشار فروش را کاهش می دهند.

به گفته استراتژیست های بانک، خروج از صرافی ها ممکن است ناشی از نگرانی ها در مورد سرکوب نظارتی ایالات متحده بر روی پلت فرم های دارایی دیجیتال باشد.

چهره های هفتگی داستان متفاوتی را روایت می کنند. برای هفته منتهی به 7 آوریل، جریان ورودی 57 میلیون دلاری در گزارش جریان صندوق دارایی دیجیتال CoinShares گزارش شده است. تجزیه و تحلیل نشان داد یک هفته کم حجم. با این حال، احساسات مطلوب بود. جالب اینجاست که بیت کوین با 56 میلیون دلار بر 98 درصد کل ورودی ها تسلط داشت.

با این حال، باید به عوامل کلانی که می‌توانند بر ارزش دارایی‌های کریپتو در سال 2023 تأثیر بگذارند، توجه کرد. برخی از اقتصاددانان معتقدند که سرمایه‌گذاری‌های پرریسک‌تر می‌توانند از پیش‌بینی‌های کاهش نرخ بهره آتی فدرال رزرو سود ببرند. و وقتی بحران بانکی اخیراً بازار سنتی را تکان داده است، بیت کوین می تواند یک ذینفع احتمالی باشد.

تا 10 آوریل، بیت کوین قبل از عبور از آستانه مهم 30،000 دلار، بالای 29000 دلار معامله می شد. تا روز پنجشنبه در نزدیکی سطح حیاتی باقی ماند. قیمت بیت کوین با وجود از دست دادن بیش از یک چهارم ارزش خود نسبت به سال قبل، طی یک ماه 24 درصد افزایش یافت. با این وجود، قیمت بیت کوین هنوز 56 درصد زیر بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 69000 دلار است که در نوامبر 2021 به دست آمد.

چگونه عوامل کلان می توانند بر بیت کوین تأثیر بگذارند

جدیدترین و بزرگترین رویداد بازار، ارتقاء Shapella اتریوم است. اخیراً اجرا شد و بزرگترین ارتقاء بعد از Merge بود. استراتژیست های BofA افزایش نوسانات را به دلیل رویداد قابل توجه بازار که امکان خروج ETH سهام را فراهم کرد، پیش بینی می کنند.

با این حال، اگرچه آنها پیش‌بینی نمی‌کنند که این رویداد مستقیماً فشار فروش را تحریک کند، اما به دلیل کاهش نقدینگی، فعالیت مشتقه‌ها و جریان‌های مبادله‌ای، انتظار نوسانات بیشتری را دارند.

در همین حال، شاخص های روی زنجیره در زمان نگارش این مقاله صعودی هستند. 2 درصد از دارندگان بیت کوین حتی با قیمت فعلی شکست می خورند. با توجه به IntoTheBlock، در حالی که 74٪ “در پول هستند.” پارامتر غلظت نیز مثبت است، که نشان می دهد نهنگ ها و سرمایه گذاران در حال افزایش موقعیت خود هستند.

مهمتر از همه، بیت کوین تقریبا یک سال تا «نصف شدن» بعدی خود فاصله دارد. تاریخ تخمینی نصف شدن بیت کوین که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد، آوریل 2024 است. علاوه بر این، دوره منتهی به این رویداد به طور کلی روند مثبتی را برای BTC ثبت کرده است.

نمودار سود نصف شدن بیت کوین توسط CNBC

ویجی آیار، معاون توسعه شرکت در لونو، به این موضوع گفتCNBCپیش از نصف شدن بیت کوین، یک «پایین» چرخه ای در حال ایجاد است.

جیمی اسلای، تحلیلگر CryptoCompare، ادعا کرد که اگرچه زمان بندی دقیق و میزان بازده پس از نصف شدن می تواند متفاوت باشد، به نظر می رسد که سرمایه گذاران اغلب بیت کوین را در آستانه آن انباشته می کنند.

اسلای دوره انباشت 500 روزه را قبل از هر نصف شدن بیت کوین در نظر گرفت. به گفته این تحلیلگر، این نشان می دهد که ما تنها 142 روز از چرخه فعلی داریم. این با توجه به اینکه بازار در نوامبر 2022 به پایین ترین سطح خود رسید، زمانی که بیت کوین به 15760 دلار رسید.

پست اینجاست که چرا بانک آمریکا فکر می کند گاز بیشتری در مخزن بیت کوین برای سال 2023 باقی مانده است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *