تعداد زیادی از قراردادهای اختیار معامله آتی بیت کوین امروز منقضی می شوند، اما آیا تأثیر قابل توجهی بر بازارها خواهند داشت؟

معامله گران مشتقات پس از یک ماه یا بیشتر به گزینه های بیت کوین بازگشته اند و از قراردادهای اتریوم حمایت می کنند. در نتیجه، 29000 گزینه BTC در این هفته منقضی می شود.

گزینه های بیت کوین در حال انقضا هستند

همانطور که توسط GreeksLive در 19 می گزارش شده است، این قراردادها دارای ارزش واقعی 780 میلیون دلار و حداکثر نقطه درد 27500 دلار هستند.

گزینه های بیت کوین، قراردادهای مشتقه ای هستند که به معامله گران اجازه می دهد تا بدون نگهداری دارایی، روی قیمت بیت کوین گمانه زنی کنند.

علاوه بر این، آنها به معامله‌گران مشتقات اجازه می‌دهند تا قراردادهای بیت‌کوین را با قیمتی خاص، یعنی همان قیمت اعتصاب، در یک تاریخ انقضا بخرند یا بفروشند. علاوه بر این، آنها نسبت به قراردادهای آتی که دارای تاریخ انقضا ثابت هستند، انعطاف پذیرتر هستند.

حداکثر ارزش درد قیمتی است که با بیشترین قرارداد باز است. همچنین این قیمتی است که در پایان قرارداد بیشترین ضرر را متحمل می شود.

علاوه بر این، نسبت put/call برای این دسته از گزینه های بیت کوین 0.81 است.

نسبت put/call با تقسیم تعداد قراردادهای فروش (کوتاه) معامله شده بر تعداد قراردادهای تماس (بلند) محاسبه می شود. ارزش کمتر از 1 صعودی در نظر گرفته می شود، زیرا معامله گران بیشتری نسبت به خرید قراردادهای بلند مدت اقدام می کنند.

Bitcoin Options OI – Twitter/@greekslive

علاوه بر این، Deribit است گزارش نویسی کل سود باز 308044. این به تعداد کل قراردادهای باز اشاره دارد که هنوز منقضی نشده اند.

همچنین حدود 169000 گزینه اتریوم در شرف انقضا هستند. ارزش واقعی آنها 310 میلیون دلار و حداکثر 1800 دلار است. نسبت put/call برای قراردادهای ETH 0.96 است که خنثی‌تر از نسبت BTC است.

GreeksLive در مورد چشم انداز کلی اظهار نظر کرد:

به طور کلی داده‌های پوزیشن‌های کل نسبتاً پایدار بود، اما نسبت پوزیشن‌های فروش شروع به افزایش کرد و معامله‌گران نزولی به تدریج پس از یک حرکت جانبی مستمر در حال افزایش هستند.»

چشم انداز قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز ۲ درصد عقب نشینی کرد و در زمان نگارش این مقاله به ۲۶۸۰۰ دلار کاهش یافت. این دارایی در چند هفته گذشته پس از سقوط از بالاترین قیمت 31000 دلاری خود در سال 2023، در حال تثبیت بوده است.

قیمت BTC 1 هفته - BeInCrypto
قیمت بیت کوین 1 وات – BeInCrypto

اتریوم در زمان نگارش این مقاله حدود 1800 دلار را نگه داشت.

بازارها با حفظ حمایت در سطوح فعلی، همچنان در کناری هستند. با این حال، همانطور که برخی از تحلیلگران زنجیره ای پیش بینی کرده اند، اگر پشتیبانی از بین برود، بیت کوین ممکن است به 24000 دلار کاهش یابد.

پست آیا قیمت بیت کوین روی 780 میلیون دلار انقضای گزینه های بیت کوین تغییر می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *