قیمت بیت کوین (BTC) به منطقه مقاومت مهمی رسیده است که قبلاً از ابتدای سال 2021 پشتیبانی می کرد. آیا بیت کوین می تواند از این مقاومت عبور کند یا زمان اصلاح فرا رسیده است؟

قیمت بیت کوین از زمان تایید خط مقاومت بلندمدت خود به عنوان حمایت در ماه مارس، به سرعت افزایش یافته است. این یک فتیله پایینی بلند (نماد سبز) ایجاد کرد. چنین فتیله هایی به عنوان نشانه های صعودی در نظر گرفته می شوند زیرا فروشندگان نمی توانند قیمت را پایین بیاورند. در عوض، خریداران شتاب را پس گرفتند و باعث شدند قیمت بالاتر از پایین‌ترین حد هفتگی خود بسته شود. همانطور که انتظار می رفت، قیمت بیت کوین از آن زمان به سرعت افزایش یافته است.

بیت کوین سالانه به بالاترین حد خود می رسد

هفته بعد، بیت کوین از ناحیه مقاومت 24500 دلاری خارج شد و اکنون به مقاومت افقی 31000 دلار رسیده است. این یک حوزه بسیار مهم است زیرا قبلاً از ابتدای سال 2021 به عنوان پشتیبانی عمل می کرد.

شاخص قدرت نسبی (RSI) در حال افزایش است و اکنون بالای 50 قرار دارد که نشان دهنده روند صعودی است. RSI یک شاخص حرکتی است که برای تعیین شرایط خرید یا فروش بیش از حد استفاده می شود. یک روند صعودی و یک عدد بالای 50 نشان می دهد که گاوها همچنان حرکت دارند.

نمودار هفتگی BTC/USDT. منبع: TradingView

این امکان را پشتیبانی می کند که قیمت منطقه مقاومت 31000 دلاری را پاک کرده و آن را به عنوان حمایت تأیید کند. اگر چنین باشد، مقاومت بعدی با قیمت متوسط ​​46000 دلار خواهد بود.

از سوی دیگر، رد شدن از ناحیه مقاومت 31000 دلاری می تواند باعث افت تا 24500 دلار شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین بیت کوین: آیا قیمت 31800 دلار کاهش می یابد؟

تجزیه و تحلیل فنی از بازه زمانی روزانه یک پیش بینی صعودی قیمت BTC را ارائه می دهد. این نشان می دهد که نرخ افزایش پس از جهش قیمت در سطح حمایت اصلاحی فیب 0.618 در 10 مارس (نماد سبز) شتاب گرفت.

سطوح اصلاحی فیبوناچی بر این تئوری کار می کنند که پس از یک حرکت قیمت بزرگ در یک جهت، قیمت قبل از از سرگیری در جهت اصلی، مجدداً دنبال می شود یا بخشی از مسیر را به سطح قیمت قبلی برمی گرداند.

از 16 مارس، ارز دیجیتال در یک کانال موازی صعودی معامله می شود. این کانال ها معمولاً دارای ساختارهای اصلاحی هستند، به این معنی که احتمال خروج از آن وجود دارد. علاوه بر این، RSI روزانه واگرایی نزولی (خط سبز) ایجاد کرده است. واگرایی نزولی زمانی رخ می دهد که افزایش قیمت با افزایش مشابه در RSI همراه نباشد. این نشان می دهد که حرکت در حال کاهش است و اغلب قبل از معکوس شدن روند نزولی است.

اگر قیمت BTC از کانال خارج شود، واگرایی نزولی را باطل می کند. از آنجایی که این به معنای شکست بالای ناحیه مقاومت 31000 دلاری نیز خواهد بود، روند صعودی را در این فرآیند تایید می کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC)
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

در 18 آوریل، BTC یک شمعدان صعودی ایجاد کرد. این یک نوع کندل است که در آن کل کاهش روز قبل در روز بعد نفی می شود و قیمت بالاتر از دیروز باز بسته می شود. در نتیجه، از احتمال شکست بیت کوین و بی اعتبار کردن واگرایی نزولی در این فرآیند پشتیبانی می کند.

در حالی که خروج از کانال می تواند منجر به تسریع حرکت صعودی به سمت 46000 دلار شود، شکست از آن فرضیه صعودی را باطل می کند و می تواند باعث افت تا 24500 دلار شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پس از رسیدن قیمت بیت کوین (BTC) به مقاومت حیاتی – حرکت بعدی چیست؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *