قیمت چند ضلعی (MATIC) از فوریه کاهش یافته و به خط حمایت یک الگوی بلندمدت رسیده است که از ژوئن 2022 حرکت قیمت را مهار کرده است.

از آنجایی که این یک الگوی بلندمدت است، قیمت نباید کاهش یابد تا حرکت صعودی بلندمدت دست نخورده باقی بماند. با این حال، با خوانش اندیکاتور نزولی، آیا MATIC قادر به جهش خواهد بود؟

قیمت چند ضلعی به سمت پشتیبانی متزلزل می شود

تحلیل تکنیکال از چارچوب زمانی هفتگی بلندمدت، چشم انداز نزولی را برای MATIC، نشانه اصلی شبکه Polygon ارائه می دهد. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد. در مرحله اول، قیمت در داخل یک کانال موازی صعودی معامله می شود.

این یک نوع الگو است که در آن قیمت بین دو خط مقاومت و حمایت موازی منعکس می شود. این یک الگوی نزولی در نظر گرفته می‌شود، به این معنی که شکست نهایی از آن محتمل‌ترین چشم‌انداز خواهد بود. این واقعیت که قیمت در قسمت پایین کانال معامله می شود.

نمودار هفتگی MATIC/USDT. منبع: TradingView

در مرحله دوم، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) یک قرائت نزولی ارائه می دهد. با استفاده از RSI به عنوان یک شاخص حرکت، معامله گران می توانند تعیین کنند که آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و تصمیم بگیرند که آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند. اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است. در مورد MATIC، RSI از خط روند خود (خط سبز) شکست و به زیر 50 کاهش یافت.

اگر قیمت MATIC از کانال جدا شود، نزدیکترین منطقه پشتیبانی بعدی 0.43 دلار خواهد بود. از سوی دیگر، اگر در خط حمایت کانال جهش کند، افزایش به سمت خط میانی در 1.40 دلار محتمل ترین سناریو خواهد بود.

چند ضلعی (MATIC) پیش بینی قیمت: آیا یک خرابی قریب الوقوع است؟

چشم انداز بازه زمانی روزانه با چشم انداز هفتگی مطابقت دارد. این نشان می‌دهد که قیمت MATIC از یک خط حمایتی صعودی کوتاه‌مدت که از ابتدای سال جاری بوده است، شکسته شده است. وقتی یک خط شیب افزایش را برای یک دوره زمانی معین اندازه گیری می کند، تفکیک آن به این معنی است که روند قبلی اکنون به پایان رسیده است. در مورد MATIC، این روند صعودی بود.

علاوه بر این، قیمت به زیر ناحیه پشتیبانی افقی 1.04 دلار سقوط کرد و این شکست را بیشتر مشروع کرد. این منطقه به طور متناوب هم به عنوان مقاومت و هم به عنوان پشتیبانی عمل کرده بود. در نتیجه، شکست ناشی از آن یک علامت نزولی قوی است.

در نهایت، RSI روزانه زیر 50 (نماد قرمز) و در حال کاهش است. بنابراین، نشانه‌ها از هر دو بازه زمانی هفتگی و روزانه از کاهش مداوم به سمت 0.43 دلار پشتیبانی می‌کنند.

چند ضلعی (MATIC) پیش بینی قیمت
نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

علیرغم پیش‌بینی نزولی قیمت MATIC، بازپس گیری منطقه 1.04 دلاری به این معنی است که حداقل افزایش کوتاه‌مدت در کارت است. در این صورت، توکن MATIC می تواند به 1.20 دلار برسد.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post آیا قیمت Polygon (MATIC) پس از 17 درصد کاهش هفتگی بهبود می یابد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *