مقررات بازارهای دارایی های رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) می تواند به یک استاندارد جهانی تبدیل شود.

MiCA که اکنون توسط پارلمان اروپا تأیید شده است، بر صرافی‌های رمزنگاری متمرکزی که در اتحادیه اروپا تجارت می‌کنند، تأثیر می‌گذارد. همچنین می تواند مقررات کریپتو را در جاهای دیگر شکل دهد.

تنظیم دستور کار تنظیم مقررات

به عنوان یک بلوک تجاری ترکیبی که یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را تشکیل می دهد، مقررات اتحادیه اروپا می تواند پیامدهای جهانی داشته باشد. از حریم خصوصی داده ها تا شکل قوانین ضد انحصار معاصر، جایی که اتحادیه اروپا می رود، دیگران تمایل دارند از آن پیروی کنند.

از دیدگاه کسب و کارها، اتحادیه اروپا اغلب استانداردهای بالاتری را نسبت به سایر کشورها می طلبد. و به عنوان یک بازار بزرگ، قوانینی که در اتحادیه اروپا اعمال می شود می تواند استاندارد جهانی را برای شرکت های چند ملیتی بزرگ تعیین کند. پس از همه اینها، چرا به دنبال تطبیق مقررات اتحادیه اروپا برای تعیین استانداردهای مختلف انطباق در جاهای دیگر هستیم.

قبل از MiCA، مقررات ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا بر قوانین از قبل موجود ضد پولشویی (AML) متکی بود. و وقتی نوبت به قانون AML می رسد، اجرای قوانین اتحادیه اروپا برای شرکای تجاری آن حیاتی است.

برای مثال، در بریتانیا، قوانین AML از زمان برگزیت نسبتاً با اتحادیه اروپا همسو شده است. در این زمینه، تنظیم کننده ها در سراسر اروپا اهداف مشابهی دارند.

البته، بریتانیا چارچوب اختصاصی به سبک MiCA را برای مقررات ارزهای دیجیتال انتخاب نکرده است. اما بر اساس اصول اساسی، این دو حوزه قضایی با هم هماهنگ هستند. هم اتحادیه اروپا و هم بریتانیا رویکردی را اتخاذ کرده‌اند که این بخش را به عنوان توسعه گسترده‌تر صنعت خدمات مالی تلقی می‌کند.

صرافی ها پس از MiCA با اروپا روبرو هستند

پس از دیدار با وزیر اقتصاد بریتانیا و اندرو گریفیث در هفته جاری، مدیر عامل Coinbase برایان آرمسترانگ توییت کرد در حمایت از رویکرد بریتانیا او گفت که کشور “به سرعت در حال حرکت در مقررات معقول ارزهای دیجیتال است.” در همان زمان، کوین بیس اخیراً یک پست وبلاگ تشریح توصیه هایی برای چگونگی تبدیل شدن بریتانیا به یک “مرکز نوآوری وب 3”.

در دیگری پستاین پلتفرم عبور MiCA را “لحظه ای مهم برای ارزهای دیجیتال در منطقه” نامید. این بیانیه افزود که کار سیاستگذاران اروپایی باید به عنوان نمونه ای برای دیگران باشد.

احساسات مشابهی را می توان در پاسخ سایر صرافی های ارز دیجیتال نیز یافت.

مارک جنینگز، رئیس عملیات اروپا در کراکن، گفت که MiCA به زودی می تواند به “یک استاندارد جهانی برای حفاظت از مشتری و کارایی تجاری” تبدیل شود.

در همین حال، Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس توییت کرد که آیین نامه به طور کلی نشان می دهد:

“راه حلی عمل گرایانه برای چالش هایی که به طور جمعی با آن روبرو هستیم.”

عقب نشینی آمریکا از مقررات

تغییر تمرکز کوین بیس در سراسر اقیانوس اطلس، فقدان وضوح نظارتی در ایالات متحده را برجسته می کند. این تهدیدی برای جلوگیری از رشد مشاغل رمزنگاری در آنجا است.

روز جمعه، آرمسترانگ در واشنگتن در نشست با بورس و اوراق بهادار (SEC) بود. در آنجا، او گفت که Coinbase در حال فشار برای یک کتاب قوانین واضح برای بخش کریپتو است.

او تاکید کرد: «ایالات متحده نمی‌تواند از این فناوری مهم عقب بماند» و افزود که تنظیم‌کننده‌ها باید قبل از اجرای آن سیاست‌گذاری کنند.

با خشم کسب‌وکارها از ناکامی مقامات ایالات متحده در ارائه راهی رو به جلو، سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال به سمت آسیا در حال چرخش است.

در 10 آوریل، پلتفرم معاملات ارز دیجیتال Bitget یک صندوق سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری را برای این منطقه اعلام کرد. به همین ترتیب، در ماه مارس، شرکت سرمایه‌گذاری هنگ‌کنگ ProDigital Futures برنامه‌های خود برای سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری در استارت‌آپ‌های آسیایی ارز دیجیتال را اعلام کرد.

The post آیا MiCA به استاندارد جهانی برای مقررات رمزنگاری تبدیل خواهد شد؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *