هکر 2022 Wintermute 28 درصد از نقدینگی استخر نقدینگی استیبل کوین Curve Finance را با وجوه سرقت شده تامین کرده است.

طبق گفته Etherscan، هکر حدود 114 میلیون دلار از 409 میلیون دلار را در پشت 3pool Curve کمک کرده است.

Wintermute Exploiter بحث DeFi را احیا می کند

هنگامی که کاربران Curve توکن‌هایی را که مجرم ارائه کرده است، مبادله می‌کنند، هکر به‌عنوان ارائه‌دهنده اصلی نقدینگی، هزینه سنگینی دریافت می‌کند.

مجموعه‌هایی مانند Curve، مبادله توکن‌ها را از طریق الگوریتم‌های بازارساز به جای واسطه‌ها فعال می‌کنند. ارائه دهندگان نقدینگی کارمزدهای قابل توجهی را با سپرده گذاری توکن هایی با حجم معاملات بالا دریافت می کنند که نوسانات جزئی در قیمت توکن تعیین شده توسط الگوریتم را جبران می کند.

در قرارداد هوشمند خود، 3pool Curve امکان مبادله بین USDC، USDT و DAI را فراهم می کند. تغییرناپذیری قرارداد هوشمند به این معنی است که سوآپ یا سپرده انجام شده قابل لغو نیست.

این غیر قابل برگشت به این معنی است که مجرمان می توانند از وجوه دزدیده شده بدون رجوع از طرف قربانی بهره مند شوند.

مایکل اگوروف بنیانگذار Curve می گوید هیچ کس نمی تواند مانع از ارائه نقدینگی توسط هکر شود زیرا استخر بدون مجوز است. علاوه بر این، منحنی استدلال می کند که حتی آرای حاکمیتی نمی تواند هیچ قرارداد هوشمندی را که دارای وجوه است تغییر دهد.

ارائه دهندگان نقدینگی Curve 3pool | منبع: اتراسکن

در اوایل سال جاری، دادگاهی در بریتانیا به Oasis دستور داد تا کد خود را برای بازیابی وجوه از هک قبلی بازنویسی کند. Oasis یک برنامه frontend برای DAI غیرمتمرکز stablecoin توسعه داد. این اقدام بحث‌برانگیز بود زیرا اصول DeFi حکم می‌کند که وجوه نمی‌توانند از کیف پول کاربران خارج شوند مگر اینکه پرداختی را با کلید خصوصی خود امضا کنند.

ارزش بازار USDC در بحبوحه بحران بانکی 13 میلیارد دلار افزایش یافت

یکی از استیبل کوین‌های موجود در استخر Curve، USDC، اکنون می‌تواند با استفاده از پروتکل انتقال زنجیره‌ای Circle صادرکننده آن بین شبکه‌ها منتقل شود. روش جدید انتقال USDC را بین Avalanche و Ethereum با سوزاندن USDC بر روی بلاک چین منبع و برش آن در بلاک چین جدید امکان پذیر می کند.

فناوری جدید در بحبوحه بحران اعتماد در بخش بانکی ایالات متحده و جو نظارتی نامشخص ارائه می شود. کمک می کند به 13 میلیارد دلار کاهش در ارزش بازار سکه به 30.71 میلیارد دلار. CoinGecko حداکثر ارزش بازار سکه را در 20 ژوئن 2022 به 56 میلیارد دلار رساند.

ارزش بازار USDC |  منبع: CoinGecko
ارزش بازار USDC | منبع: CoinGecko

شکاف های سیاسی تصویب قانون رمزنگاری ایالات متحده را کند کرده است. این باتلاق نظارتی باعث شده است که شرکت‌های رمزنگاری مانند کوین‌بیس علاقه خود را برای انتقال به مناطقی با قوانین واضح‌تر ابراز داشته باشند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست هکر Wintermute که 160 میلیون دلار دزدید اکنون ارائه دهنده نقدینگی منحنی اصلی است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *