بنیانگذاران بلاک چین Haqq منطبق با اتریوم، یک ارز دیجیتال جدید منطبق با شریعت به نام اسلامی کوین (ISLM) راه اندازی خواهند کرد.) ماه آینده

پس از تصویب این پروژه در ژوئن 2022 توسط رهبران مذهبی، ارز دیجیتال و بلاک چین جدید جمعیت مسلمانان را هدف قرار خواهد داد.

Haqq می‌تواند میزبان هر DAPP اتریوم سازگار با شریعت باشد

هیئت مشاوره بلاک چین Haqq فقط به برنامه های منطبق با شریعت اجازه می دهد. اینها شامل قمار، سفته بازی، فروش کوتاه مدت و فروش بدهی ها و مطالبات نمی شود.

این سکه فتوا یا چراغ سبز مذهبی را در ژوئن 2022 دریافت کرد. مقامات از روش اجماع اثبات سهام، ماهیت غیرمتمرکز و تعهد به امور خیریه در زنجیره بلاک چین خوششان آمد. طبق گزارش ها، این سکه اولین دارایی دیجیتالی است که از قوانین قرآن پیروی می کند. سکه اسلامی 50 درصد از فروش خصوصی را از غیر مسلمانان به دست آورد.

نرم افزار Haqq عرضه ISLM را به 100 میلیارد توکن محدود می کند و نرخ انتشار توکن را هر دو سال 5 درصد کاهش می دهد.

بنیاد غیرانتفاعی Evergreen DAO 10 درصد از هر سکه اسلامی استخراج شده را برای تامین مالی پروژه های اجتماعی دریافت می کند. یک هیئت شرعی تصمیم خواهد گرفت که Evergreen در کدام پروژه ها سرمایه گذاری کند.

بین 1٪ تا 5٪ از توکن ها به پیشنهاد دهنده بلوک و نمایندگان می رسد. کد بلاک چین بقیه را بر اساس تعداد سکه های شرط بندی شده برای اعتبار سنجی ها و نمایندگان ارسال می کند.

ISLM tokenomics | منبع: سکه اسلامی

بین سه ماهه چهارم 2022 و سه ماهه چهارم 2023، این پروژه انجام خواهد شد ادغام کردن با 20 شرکت پرداخت در خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA).

آیا ISLM بیش از حد هایپ شده است؟

واکنش بهتاریخ راه اندازی قریب الوقوعاکثراً مثبت بود، با چندین دنبال کننده توییتر که می پرسیدند چگونه سکه را دریافت کنند.

دیگران پرسید آیا سکه اسلامی متفاوت بود یا سعی در جذب مسلمانان با زبان اسلامی.

سال گذشته، بنیانگذار این پروژه، محمد الکاف الهاشمی، به BeInCrypto گفت که اگر 3 تا 4 درصد از جمعیت مسلمانان ISLM را بپذیرند، رمزارز به یک “دارایی در مقیاس بیت کوین” تبدیل خواهد شد. یک اظهارنظر جسورانه با توجه به اینکه اتریوم دارای ارزش بازار بیش از 200 میلیارد دلار است.

با این حال، با توجه به تجارت عربیتامین مالی مطابق با شریعت می تواند رشد بازار مالی اسلامی را به 3.7 تریلیون دلار تا سال 2024 افزایش دهد.

بانک های اسلامی از طریق تقسیم سود و زیان با سپرده گذاران درآمد کسب می کنند و از طریق قراردادهای بیع و لیزینگ منحصر به فرد وام می دهند. به عنوان مثال، در یک معامله وام مسکن، بانک ملکی را که دارای مالکیت متقابل است به مشتری اجاره می دهد. مشتری پس از پرداخت سهم بانک صاحب خانه می شود.

بانک‌های سنتی با دریافت نرخ سود بالاتر از وام‌گیرندگان نسبت به پرداختی به سپرده‌گذاران و دریافت کارمزد برای تأخیر در پرداخت، درآمد کسب می‌کنند. بانکداری منطبق با شرع، با بازیابی درصدی از وجوه برای کمک به اهداف اخلاقی، پرداخت را تشویق می کند.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست اولین رمزارز شرعی جهان راه اندازی عمومی شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *