ریپل (XRP) در دو هفته گذشته به طور مداوم بالای 0.49 دلار معامله شده است. بررسی عمیق‌تر داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که شبکه دفتر کل XRP می‌تواند افزایش قیمت بیشتری را در هفته‌های آینده تجربه کند.

پس از گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر پیروزی احتمالی در پرونده حقوقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، قیمت XRP در 20 مارس 24 درصد افزایش یافت. این رالی تا 29 مارس ادامه یافت و به 0.54 دلار به اوج 10 ماهه رسید.

با این حال، سرمایه‌گذاران کریپتو پس از اصلاح 10 درصدی که شاهد کاهش XRP به زیر 0.5 دلار در 3 آوریل بود، نگرانی‌های نزولی را مطرح کردند. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که چگونه نهنگ‌های احیا شده به حفظ خط حمایت 0.50 دلاری به‌عنوان سرخوشی متعاقب بازار که پس از پیروزی ریپل در مقابل SEC کمک کرد، افزایش دادند. شایعه سرد می شود

نهنگ های سودآور XRP به بازی بازگشته اند

گروهی از نهنگ‌های XRP با واکنش بازارها به گزارش‌هایی مبنی بر پیروزی احتمالی ریپل در دعوای حقوقی‌اش، سود کسب کردند. اما داده‌های زنجیره‌ای اخیر نشان می‌دهد که آنها دوباره شروع به موقعیت برای دستاوردهای آینده کرده‌اند.

به گفته Santiment، گروه نهنگ‌های کریپتو که دارای 1 میلیون تا 100 میلیون موجودی هستند، در هفته‌های اخیر یک سری حرکات استراتژیک انجام داده‌اند. پس از افزایش 24 درصدی قیمت در 20 مارس، نهنگ ها به سرعت 420 میلیون سکه به ارزش 178 میلیون دلار را تا 24 مارس تخلیه کردند.

با از بین رفتن سرخوشی بازار، نمودار زیر نشان می دهد که نهنگ ها دوباره شروع به چیدن کیسه های خود کرده اند. بین 24 مارس تا 10 آوریل، آنها موجودی خود را 280 میلیون سکه افزایش دادند که قیمت آن 140 میلیون دلار بود.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل توزیع عرضه نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

همانطور که در بالا مشاهده شد، هنگامی که سرمایه گذاران نهادی بزرگ شروع به انباشت توکن ها در طول یک رالی صعودی می کنند، می تواند اعتماد به کل شبکه را القا کند.

به طور مشابه، روند نزولی حجم اجتماعی XRP نیز موضع صعودی را تقویت می کند. به گفته Santiment، حجم اجتماعی تعداد دفعاتی که یک پروژه در کانال های رسانه های اجتماعی مربوطه ذکر شده است را اندازه گیری می کند.

همانطور که در زیر مشاهده می شود، حجم اجتماعی XRP از زمان اوج قیمت محلی به طور مداوم کاهش یافته است. بین 29 مارس تا 10 آوریل، 68 درصد از 3,343 به 1,068 اشاره کاهش یافت.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل حجم اجتماعی.  آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت ریپل (XRP) در مقابل حجم اجتماعی. آوریل 2023. منبع: مقدس

کاهش حجم اجتماعی به معنای کاهش تعداد افرادی است که در مورد آن دارایی خاص در رسانه های اجتماعی صحبت می کنند. کاهش سرخوشی بازار می تواند نقطه ورود عالی برای سرمایه گذاران استراتژیک باشد که به دنبال اجتناب از خرید در بالا هستند.

به طور خلاصه، کاهش حجم اجتماعی می‌تواند نهنگ‌ها و کوسه‌های بیشتری را تشویق کند تا در هفته‌های آینده روی XRP انباشته شوند. و فشار خرید متعاقب آن می تواند منجر به افزایش قیمت XRP شود.

پیش بینی قیمت XRP: 0.50 دلار مجدداً ورودی را آزمایش کنید

یک شاخص مهم از حرکت بالقوه قیمت XRP در روزهای آینده، داده های زنجیره ای از ارزش بازار به ارزش تحقق یافته (MVRV) است. نمودار نشان می دهد که اکثر دارندگانی که XRP را در 30 روز گذشته خریداری کرده اند، در حال حاضر 6.5 درصد سود دارند. داده‌های تاریخی قیمت نشان می‌دهد که ممکن است قبل از شروع فروش، تا زمانی که سودشان به 20% در حدود 0.58 دلار برسد، باقی بمانند.

اگر XRP منطقه فروش را کاهش دهد، ممکن است قبل از اینکه دارندگان جنون فروش را آغاز کنند، به سمت محدوده قیمت 0.62 دلار افزایش یابد.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل داده های MVRV.  آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت ریپل (XRP) در مقابل داده های MVRV. آوریل 2023. منبع: مقدس

با این حال، اگر قیمت XRP به زیر 0.50 دلار سقوط کند، خرس‌ها می‌توانند کنترل را در دست بگیرند. با این حال، دارندگان می توانند به دنبال پایان دادن به فروش در اطراف خط ضرر 1 درصدی در 0.47 دلار باشند.

با این حال، اگر این منطقه پشتیبانی برقرار نباشد، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند قبل از اینکه دارندگان ضررهای خود را کاهش دهند، انتظار کاهش بیشتر به 0.40 دلار داشته باشند.

پست گاوهای ریپل (XRP) از منطقه قیمتی 0.50 دلاری دفاع می کنند، آیا روند صعودی به پایان رسیده است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *