قیمت XRP ریپل یک سطح حمایتی مهم را از دست داده است که کل ساختار صعودی قبلی را در معرض خطر قرار می دهد.

علاوه بر این، قرائت‌های کوتاه‌مدت و عملکرد قیمت از احتمال نزولی بیشتر پشتیبانی می‌کنند. در حالی که هنوز امیدی برای قیمت XRP وجود دارد، باید فوراً یک بازگشت صعودی آغاز شود تا خرس‌ها کنترل خود را رها کنند.

هیچ خبری در مورد پرونده طولانی Ripple Labs vs SEC وجود ندارد. با این حال، به دلیل عدم توافق دادگاه، ممکن است Coinbase فهرست بالقوه XRP را به تاخیر بیندازد.

ریپل قیمت سطح پشتیبانی حیاتی را از دست می دهد

از ژوئن 2022، قیمت XRP در یک کانال موازی صعودی بلند مدت معامله می شود. این الگو شامل حرکت قیمت بین دو خط مقاومت و حمایت موازی است.

معمولاً به صورت نزولی دیده می شود، که نشان می دهد احتمال وقوع شکست وجود دارد.

در 29 مارس، خط مقاومت کانال قیمت (نماد قرمز) را رد کرد و باعث روند نزولی فعلی شد. مدت کوتاهی پس از آن، قیمت به زیر ناحیه افقی 0.53 دلار سقوط کرد و آن را به عنوان مقاومت (نماد قرمز) تأیید کرد.

هر دوی این عوامل نزولی در نظر گرفته می شوند و اغلب منجر به حرکت های رو به پایین می شوند.

از 21 آوریل، XRP به خط وسط کانال (دایره قرمز) رسید و برگشت. این اجازه داد تا ساختار صعودی دست نخورده باقی بماند.

با این حال، افت متعاقب آن در 7 می باعث شد که دارایی دیجیتال پشتیبانی خط میانی را از دست بدهد، که نشان می‌دهد این روند نزولی است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) یک قرائت نزولی ارائه می دهد. هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

این اندیکاتور زیر 50 است و خط روند واگرایی صعودی خود را شکست (خط سبز). بنابراین، عملکرد روزانه قیمت و خوانش اندیکاتور نشان می دهد که روند نزولی است.

پیش‌بینی قیمت XRP: قیمت از کجا پشتیبانی می‌کند؟

تحلیل تکنیکال نمودار کوتاه مدت شش ساعته از احتمال نزولی بیشتر پشتیبانی می کند. دلیل اصلی این امر، شکست مداوم از سطح اصلاحی فیبوناچی 0.618 است.

طبق تئوری سطوح اصلاحی فیبوناچی، به دنبال تغییر قابل توجه قیمت در یک جهت، انتظار می رود که قیمت قبل از ادامه در همان جهت، تا حدی به سطح قیمت قبلی بازگردد و همچنین می توان از این نظریه برای شناسایی قله آینده استفاده کرد. حرکات رو به بالا

سطح فیب 0.618 بسیار مهم است و اغلب در هنگام اصلاحات به عنوان پایین عمل می کند. این واقعیت که قیمت XRP به زیر آن سقوط کرد با پیش‌بینی قیمت نزولی XRP مطابقت دارد.

در مرحله بعد، قیمت در یک کانال موازی نزولی معامله می شود و به زیر خط وسط خود (دایره قرمز) می رسد. همانطور که قبلا ذکر شد، این یک علامت نزولی در نظر گرفته می شود.

اگر افت ادامه یابد، انتظار می‌رود که XRP به نزدیک‌ترین پشتیبانی بعدی با 0.40 دلار برسد که توسط خط پشتیبانی کانال و ناحیه پشتیبانی افقی ایجاد می‌شود.

پیش بینی قیمت XRP
نمودار شش ساعته XRP/USD. منبع: TradingView

با این حال، افزایش بالاتر از خط میانی کانال کوتاه مدت به این معنی است که روند همچنان صعودی است. در این صورت، حرکت صعودی به سمت 0.480 دلار پیش بینی می شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

The post آیا قیمت ریپل (XRP) پس از شکستن پشتیبانی بحرانی بازیابی می شود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *