قیمت XRP ریپل خط حمایت بحرانی الگوی قبلی را از دست داده است. این کل ساختار بلندمدت صعودی را در معرض خطر قرار می دهد.

خوانش قیمت و شاخص قدرت نسبی (RSI) در بازه‌های زمانی متعدد، از ادامه کاهش حمایت می‌کند. در نتیجه، با وجود جهش مداوم، شتاب حرکت نزولی محتمل ترین سناریوی قیمت در آینده است.

حتی با وجود اینکه هیچ خبر قطعی در مورد پرونده ریپل علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) وجود ندارد، زمانی که قاضی رئیس پرونده درخواست تنظیم‌کننده اوراق بهادار را رد کرد، اولی یک پیروزی کوچک به دست آورد.

اشکالاتی در به تعویق انداختن پرونده وجود دارد که بیشتر به توانایی ریپل برای دسترسی به ذخایر خود و جمع آوری سرمایه از طریق فروش آن مربوط می شود.

ریپل قیمت سطح پشتیبانی حیاتی را از دست می دهد

قیمت XRP از ژوئن 2022 در داخل یک کانال موازی صعودی معامله شده است. عمل قیمت در داخل الگو شامل جهش های متعدد بین خطوط مقاومت و حمایت قبل از شکست نهایی است. در نتیجه، کانال موازی صعودی یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود.

همانطور که انتظار می رفت، قیمت توسط خط مقاومت کانال در 29 مارس رد شد و حرکت نزولی ادامه دار را تسریع کرد. پس از آن، قیمت به زیر مقاومت افقی 0.53 دلار کاهش یافت و در این فرآیند یک مقدار پایین تر (آیکون قرمز) ایجاد کرد.

شکست زیر خط وسط کانال (دایره قرمز) الگوی نزولی را تایید کرد. XRP از آن زمان به سمت خط پشتیبانی سقوط کرده است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) نزولی است. معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای ارزیابی اینکه آیا یک بازار بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است و برای تعیین اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اگر RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، گاوها همچنان مزیت دارند، اما اگر قرائت زیر 50 باشد، برعکس است.

هنگام ارزیابی شرایط بازار، معامله گران از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای تعیین اینکه آیا بازار بیش از حد خرید شده است یا بیش از حد فروش است و اینکه آیا یک دارایی را انباشته یا بفروشند، استفاده می کنند.

اندیکاتور دو علامت نزولی را نشان می دهد. اولاً از خط روند حمایت قبلی خود خارج شد (خط سبز) و ثانیاً زیر 50 است و سقوط می کند.

پیش بینی قیمت XRP: جهش تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

تحلیل تکنیکال از چارچوب زمانی کوتاه‌مدت چهار ساعته نشان می‌دهد که علی‌رغم جهش، انتظار می‌رود این کاهش در آینده نزدیک ادامه یابد و پیش‌بینی قیمت XRP نزولی را ارائه دهد.

دلیل اصلی تعداد موج است که از کاهش پشتیبانی می کند. تحلیلگران فنی از تئوری موج الیوت برای تعیین جهت روند با مطالعه الگوهای طولانی مدت قیمت و رفتار سرمایه گذاران استفاده می کنند.

شمارش موج یک حرکت رو به پایین پنج موجی کامل شده را نشان می دهد. پس از حرکت، قیمت XRP شروع به جهش کرد.

با این حال، با توجه به کاهش قبلی، این احتمال وجود دارد که جهش بخشی از یک رالی اصلاحی باشد.

محتمل ترین هدف برای بالای آن بین سطوح مقاومت اصلاحی فیب 0.5-0.618 در 0.50-0.52 دلار است. پس از آن، کاهش می تواند ادامه یابد.

قیمت کوتاه مدت XRP
نمودار شش ساعته XRP/USDT. منبع: TradingView

علی‌رغم این پیش‌بینی صعودی قیمت XRP کوتاه‌مدت، سقوط به زیر پایین‌ترین سطح موج 5 در 0.41 دلار به این معنی است که روند همچنان نزولی است.

در این صورت، کاهش به خط حمایت کانال در 0.36 دلار محتمل ترین سناریو خواهد بود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

The post آیا قیمت ریپل (XRP) پس از شکستن پشتیبانی بحرانی بازیابی می شود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *