پشتیبانی 0.50 دلاری Ripple XRP در 20 آوریل جای خود را گرفت زیرا خرس ها به 0.47 دلار کاهش یافتند. اما کاهش نسبت NVT و نهنگ‌های انعطاف‌پذیر امید به بازگشت قریب‌الوقوع را می‌دهد. آیا افزایش قیمت XRP از 0.60 دلار فراتر می رود؟

پس از اصلاح در سراسر صنعت، XRP 12 درصد کاهش یافت و سطح حمایت 0.50 دلاری را برای اولین بار در آوریل 2023 از دست داد.

XRP در قیمت های فعلی کمتر از ارزش گذاری شده است

نسبت ارزش شبکه به حجم تراکنش نشان می دهد که XRP ممکن است در قیمت های فعلی کمتر از ارزش گذاری شده باشد. نسبت NVT ارزش بنیادی دارایی را با مقایسه رشد سرمایه بازار با حجم معاملات ارزیابی می کند.

خط قرمز در نمودار زیر نشان می دهد که نسبت XRP NVT از ابتدای هفته روند نزولی داشته است. بین 15 آوریل و 21 آوریل، 80 درصد از 355.87 به 79.85 کاهش یافت.

نسبت قیمت ریپل (XRP) در مقابل NVT. آوریل 2023. منبع: مقدس

نسبت NVT ابزار مهمی برای سرمایه گذاران برای ارزیابی ارزش بنیادی یک ارز دیجیتال و ارزیابی پتانسیل رشد آن است. هنگامی که به طور قابل توجهی کاهش می یابد، می تواند نشان دهنده رشد نرخ پذیرش بالا در مقایسه با حجم فعلی فعالیت معاملاتی باشد.

در حال حاضر، مقادیر پایین نسبت NVT XRP نشان می دهد که سکه کمتر از ارزش گذاری شده است. و سرمایه گذاران استراتژیک احتمالاً این را به عنوان زمان مناسب برای خرید تفسیر می کنند.

نهنگ های XRP با 8 میلیارد سکه ثابت ایستاده اند

نهنگ‌های کریپتو که بین 100000 تا 100 میلیون XRP دارند، علیرغم نوسانات اخیر در بازارهای آلت‌کوین، حمایت خود را حفظ کرده‌اند.

داده‌های زنجیره‌ای Santiment نشان می‌دهد که گروه نهنگ از اواخر ماه مارس تعادل کیف پول تجمعی را بالای 8 میلیارد سکه XRP حفظ کرده است.

با نگاهی به نمودار زیر، موجودی کل فعلی آنها 8.07 میلیارد سکه، 250 میلیون افزایش نسبت به 7.82 میلیارد XRP ثبت شده در 24 مارس است.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023.
قیمت ریپل (XRP) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

250 میلیون سکه تازه اضافه شده نزدیک به 120 میلیون دلار در ارزش فعلی بازار ارزش دارند. اگر نهنگ ها چشم انداز خوش بینانه خود را در روزهای آینده حفظ کنند، XRP احتمالاً حمایت 0.45 دلاری را حفظ خواهد کرد.

پیش بینی قیمت XRP: گاوها می توانند سطح پشتیبانی 0.45 دلاری را نگه دارند

در هفته گذشته، دارندگان Bullish XRP از سطح حمایت 0.45 دلاری دفاع کردند. بر اساس داده های Santiment’s Market-Value to Realized-Value (MVRV)، بازگشت قیمت ممکن است قریب الوقوع باشد.

در حال حاضر، اکثر دارندگان XRP که در 30 روز گذشته خریداری کرده اند، 6 درصد زیر آب هستند. داده های تاریخی نشان می دهد که آنها احتمالاً فروش خود را در این منطقه متوقف می کنند تا از ضررهای بیشتر جلوگیری کنند. اگر این اتفاق بیفتد، قبل از اینکه سرمایه گذاران ریپل شروع به فروش کنند، قیمت می تواند 13 درصد به سمت 0.52 دلار افزایش یابد.

و اگر XRP بتواند از این سطح مقاومت عبور کند، گاوها ممکن است پیش از سود دفتری، رالی را به سمت منطقه 0.60 دلار سوق دهند.

نسبت قیمت ریپل (XRP) به نسبت MVRV.  آوریل 2023.
نسبت قیمت ریپل (XRP) به نسبت MVRV. آوریل 2023. منبع: مقدس

با این حال، اگر قیمت XRP به زیر 0.45 دلار کاهش یابد، خرس‌ها می‌توانند جریان را به نفع خود تغییر دهند. با این وجود، برخی از سرمایه گذارانی که مایلند زیان خود را زیر محدوده 10 درصد نگه دارند، ممکن است در این سطح حمایت کنند.

اگر سطح پشتیبانی 0.45 دلار شکست بخورد، XRP می تواند تا محدوده ضرر 18 درصد در 0.39 دلار کاهش یابد. اما در این مورد، برخی از دارندگان ممکن است ضررهای خود را کاهش دهند و به طور ناخواسته باعث بازگشت مجدد شوند.

The post قیمت ریپل (XRP) به یک وصله ناهموار رسید، اما آیا نهنگ های انعطاف پذیر به خرید ادامه می دهند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *