قیمت XRP در بخش بهتری از 7 روز معاملاتی گذشته در اطراف منطقه 0.52 دلار رکود داشته است. یک بررسی عمیق در معیارهای زنجیره ای زیربنایی نشان می دهد که XRP می تواند به زودی پشتیبانی 0.50 دلاری را از دست بدهد. سرمایه گذاران ریپل چقدر می توانند انتظار منفی داشته باشند؟

رالی اخیر XRP با احساسات مثبت بازار و جنون انباشتگی در میان نهنگ‌های کریپتو تقویت شد. اما، تنها دو هفته از رسیدن به بالاترین قیمت 0.57 دلاری در 11 ماه گذشته، داده های زنجیره ای نشان می دهد که خرس ها به زودی می توانند دوباره کنترل شوند.

رشد شبکه XRP در حال سقوط آزاد است

با وجود افزایش اخیر قیمت، XRP در هفته گذشته برای جذب تقاضای جدید تلاش کرده است. طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط Santiment، تعداد آدرس‌های جدید ایجاد شده در شبکه XRP از زمان اوج محلی اخیر در اواخر مارس، به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است.

بین 29 مارس و 17 آوریل، ورودی های جدید شبکه 70 درصد کاهش یافت و از 3360 به 995 رسید.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل رشد شبکه. آوریل 2023. منبع: مقدس

رشد شبکه میزان پیوستن شرکت‌کنندگان جدید به یک اکوسیستم بلاک چین خاص را اندازه‌گیری می‌کند. هنگامی که در طول افزایش قیمت به طور مداوم کاهش می یابد، نشان دهنده یک اصلاح قریب الوقوع قیمت است، زیرا سکه اصلی ممکن است برای یافتن تقاضای جدید با مشکل مواجه شود.

به همین ترتیب، در تأیید بیشتر چشم‌انداز نزولی، به نظر می‌رسد که گروه نهنگ قابل توجهی در هفته گذشته شروع به رزرو سود کرده‌اند. به گفته Santiment، نهنگ‌های کریپتو که موجودی بین 10 تا 100 میلیون سکه XRP دارند، از 12 آوریل به فروش می‌رسند.

نمودار زیر نشان می دهد که گروه نهنگ های XRP بین 12 تا 17 آوریل 370 میلیون سکه فروخته است.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل توزیع عرضه نهنگ.  آوریل 2023.
قیمت ریپل (XRP) در مقابل توزیع عرضه نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

با قیمت فعلی بازار 0.50 دلار، سکه های فروخته شده تقریباً 185 میلیون دلار ارزش دارند. و هنگامی که نهنگ‌های کریپتو در مدت کوتاهی شروع به فروش حجم عظیمی می‌کنند، می‌تواند احساسات نزولی را به سایر سرمایه‌گذاران موجود و بالقوه سرایت کند.

به طور خلاصه، با توجه به کاهش رشد شبکه، اگر نهنگ‌ها با بیش از 4.19 میلیارد سکه خود به بازار سرازیر شوند، فقط زمان زیادی است که قیمت XRP دوباره افزایش یابد.

پیش بینی قیمت XRP: کاهش تا 0.48 دلار محتمل است

گاوهای XRP به شدت از سطح حمایت 0.50 دلاری دفاع کرده‌اند، اما داده‌های Santiment’s Market-Value to Realized-Value (MVRV) نشان می‌دهد که به زودی ممکن است این سطح نقض شود.

همانطور که اوضاع پیش می‌رود، اکثر دارندگانی که XRP را در 30 روز گذشته خریداری کرده‌اند، در حدود 4 درصد سود دارند. نمودار زیر نشان می دهد که آنها احتمالاً به فروش خود ادامه می دهند تا زمانی که قیمت به 0.49 دلار برسد، در حدود منطقه ضرر 1٪.

اگر سطح پشتیبانی نشان دهد که چه زمانی XRP می تواند تا محدوده ضرر 6% در 0.45 دلار کاهش یابد. در اینجا، با این حال، گاوها می توانند پس از کاهش ضرر و زیان خود، گاوها را مجبور به بازگشت مجدد کنند.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل داده های MVRV.  آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت ریپل (XRP) در مقابل داده های MVRV. آوریل 2023. منبع: مقدس

با این حال، گاوها می توانند موضع نزولی قیمت XRP را که می تواند به بالای 0.55 دلار افزایش یابد، نفی کنند. با این حال، بسیاری از دارندگان می توانند به دنبال کسب سود در اطراف منطقه 8 درصد باشند و به طور ناخواسته این رالی را پایان دهند.

اما اگر XRP این مقاومت را بشکند، می تواند به بالاترین قیمت یک ساله در 0.60 دلار برسد.

پست آیا ریپل (XRP) به دنبال اصلاح قیمت است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *