قیمت XRP ریپل در تلاش است تا خط میانی یک الگوی بلندمدت را به دست آورد. موفقیت یا شکست آن در انجام این کار می تواند پیامدهای زیادی در مورد قیمت آینده داشته باشد.

در حالی که قرائت‌های کوتاه‌مدت نشان می‌دهد که انتظار می‌رود این افزایش ادامه یابد، چشم‌انداز بلندمدت همچنان نامشخص است و کمی متکی به پیش‌بینی نزولی قیمت در آینده است.

اخبار مثبتی در مورد پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مقابل ریپل وجود دارد. جان دیتون، وکیل طرفدار ریپل، ایمیل‌های داخلی قدیمی SEC را کشف کرد که نشان می‌دهند XRP نمی‌تواند به عنوان یک امنیت طبقه‌بندی شود، زیرا تست Howey را قبول نمی‌کند.

تلاش ریپل قیمت برای بازیابی سطح پشتیبانی حیاتی

از ژوئن 2022، قیمت XRP در یک کانال موازی صعودی معامله می شود. این الگو شامل جهش قیمت بین خطوط مقاومت و حمایت چندین بار قبل از شکسته شدن است.

در نتیجه، کانال موازی صعودی یک الگوی نزولی در نظر گرفته می شود.

همانطور که پیش بینی می شد، در 29 مارس، قیمت توسط مقاومت کانال رد شد. این باعث حرکت رو به پایین در حال انجام شد. متعاقباً، قیمت به زیر مقاومت افقی 0.53 دلار سقوط کرد و در نتیجه در 14 آوریل به بالاترین حد خود رسید.

پس از آن، شکست زیر خط وسط کانال نشان داد که روند نزولی است. بنابراین، احتمال خرابی کانال وجود دارد.

با این حال، از زمانی که قیمت XRP جایگاه خود را دوباره به دست آورد و تلاش می کند دوباره از خط وسط کانال حرکت کند، عملکرد قیمت از زمان شکست متناقض بوده است.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی (RSI) که توسط معامله گران به عنوان یک شاخص حرکت برای سنجش بیش از حد خرید یا فروش بیش از حد بازار و تعیین خرید یا فروش یک دارایی استفاده می شود، قرائت های ترکیبی را ارائه می دهد.

زمانی که RSI بالاتر از 50 باشد و روند صعودی باشد، نشان می دهد که گاوها همچنان مزیت دارند. برعکس، زمانی که خوانش زیر 50 باشد، عکس آن صادق است.

در حالی که RSI قبلاً به زیر 50 و زیر خط روند صعودی (سبز) سقوط می کرد، اکنون بالاتر از هر دو حرکت کرده است.

پیش بینی قیمت XRP: آیا شمارش موج جهش را پیش بینی می کند؟

تحلیل فنی کوتاه مدت چهار ساعته نشان می دهد که جهش در حال انجام فقط یک رالی تسکین دهنده است و پس از آن افت دیگری به دنبال خواهد داشت. بنابراین، پیش بینی قیمت XRP نزولی را ارائه می دهد.

دلیل اصلی تعداد موج است که از کاهش پشتیبانی می کند. با مطالعه الگوهای طولانی مدت قیمت و روانشناسی سرمایه گذاران، تحلیلگران فنی از نظریه موج الیوت برای تعیین جهت روند استفاده می کنند.

شمارش موج نشان می دهد که قیمت XRP یک کاهش پنج موجی (سیاه) را تکمیل کرده است. این به این معنی است که روند نزولی است. علاوه بر این، این کاهش به دنبال یک حرکت صعودی ABC بود که این احتمال را بیشتر حمایت کرد.

بنابراین، این احتمال وجود دارد که افزایش فعلی فقط یک رالی اصلاحی باشد.

در این صورت، محتمل ترین هدف برای بالای افزایش، 0.50-0.52 دلار است که توسط سطح مقاومت اصلاحی فیب 0.5-0.618 ایجاد شده است.

پیش بینی قیمت XRP
نمودار شش ساعته XRP/USDT. منبع: TradingView

با وجود این پیش‌بینی صعودی قیمت XRP کوتاه‌مدت، سقوط به زیر ابتدای موج A در 0.41 دلار به این معنی است که حتی روند کوتاه‌مدت نزولی است. در این صورت، کاهش فوری خط حمایت کانال در 0.37 دلار پیش بینی می شود.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

The post درک کانال ریپل (XRP): پیامدهای حرکت قیمت در آینده اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *