گاوهای ریپل (XRP) علیرغم انقباض گسترده صنعت در بازارهای آلت کوین، به شدت از قلمرو حمایت قیمت 0.45 دلاری دفاع کرده اند. اما آیا آنها می توانند در روزهای آینده به یک تغییر قیمت صعودی تبدیل شوند؟

پس از کسب سود در اواخر مارس و اوایل آوریل، به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی بزرگ ریپل در حال چرخش هستند. اگر سایر سرمایه گذاران نیز احساسات منفی بازار را به عنوان یک سیگنال صعودی برای خرید نزول تفسیر کنند، آیا قیمت XRP به بالای 0.60 دلار می رسد؟

نهنگ های XRP در حال خرید دیپ هستند

قیمت XRP هفته گذشته پشتیبانی مهم 0.50 دلاری را از دست داد. اما، در پشت صحنه، خوشه ای از سرمایه گذاران بزرگ که 1 میلیون تا 10 میلیون سکه XRP در اختیار دارند، این کاهش را خریداری کرده اند. طبق داده‌های زنجیره‌ای از Santiment، این گروه نهنگ باهوش قیمت در دو هفته گذشته ۸۰ میلیون سکه به موجودی کیف پول خود اضافه کرده است.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

با قیمت فعلی بازار 0.46 دلار، سکه های XRP تازه اضافه شده 36 میلیون دلار ارزش دارند. این واگرایی مثبت بین قیمت و روند خرید در میان نهنگ ها می تواند یک شاخص مهم از بازگشت قیمت قریب الوقوع باشد.

به طور کلی، هنگامی که نهنگ ها در طول اصلاح قیمت به خرید ادامه می دهند، اعتماد به فناوری اساسی و محصولات ساخته شده در شبکه را مجدداً تأیید می کند. همچنین، با توجه به اینکه چگونه این گروه خاص از نهنگ‌ها در گذشته با موفقیت زمان‌بندی افزایش قیمت‌ها را انجام داده‌اند، فقط زمان زیادی است که XRP وارد فشار صعودی دیگری در قیمت شود.

تمایل بازار ریپل به پایین ترین حد 2 ماهه می رسد

اکوسیستم ریپل (XRP) در اواخر مارس زمانی که اخباری درباره پیروزی احتمالی در شکایت بدنام SEC منتشر شد، به سرخوشی تبدیل شد. اکنون شاخص‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که سرخوشی بازار ممکن است به پایان رسیده باشد. از 24 آوریل، XRP Weighted Sentiment پس از رسیدن به پایین ترین سطح خود از 2 فوریه، در 0.57- است.

قیمت ریپل (XRP) در مقابل موجودی کیف پول نهنگ.  آوریل 2023.
قیمت ریپل (XRP) در مقابل احساسات وزنی. آوریل 2023. منبع: مقدس

به طور کلی، Weighted Sentiment درک بازار از یک دارایی خاص را با مقایسه نسبت اشاره‌های مثبت رسانه‌های اجتماعی به موارد منفی دنبال می‌کند. هنگامی که احساسات وزنی به پایین ترین سطح محلی جدید کاهش می یابد، معمولاً نشان دهنده بازگشت قریب الوقوع یک روند نزولی در حال انجام است.

پیش‌بینی قیمت XRP: بازگشت مجدد به بالای 0.50 دلار محتمل است

در هفته گذشته، دارندگان XRP صعودی از سطح حمایت 0.45 دلار دفاع کردند. اما، طبق داده‌های زنجیره‌ای، سال ۲۰۲۲ آخرین باری بود که نسبت ارزش بازار به ارزش واقعی (MVRV) XRP به سطوح فعلی کاهش یافت. و بلافاصله با افزایش قیمت 12 درصدی در نوامبر و دسامبر 2022 همراه شد. از این رو، این نشان می دهد که ممکن است در حال حاضر افزایش قیمت XRP در کارت باشد.

نسبت قیمت ریپل (XRP) در مقابل MVRV.  آوریل 2023. منبع: Santiment
نسبت قیمت ریپل (XRP) در مقابل MVRV. آوریل 2023. منبع: مقدس

با این حال، اگر قیمت XRP به زیر 0.45 دلار کاهش یابد، خرس‌ها همچنان می‌توانند روایت را تغییر دهند. اما از نظر تاریخی، سرمایه گذاران XRP معمولاً از متحمل شدن زیان کمتر از محدوده 10٪ اجتناب می کنند. از این رو، می‌توان روی حمایت شدید صعودی آنها در این سطح حساب کرد.

اما، اگر سطح پشتیبانی 0.45 دلار شکست بخورد، XRP می تواند بیشتر به سمت محدوده ضرر 18 درصد در 0.41 دلار کاهش یابد. اما اگر این سناریو اجرا شود، اکثر دارندگان ممکن است فروش را متوقف کنند و به طور ناخواسته باعث بازگشت مجدد شوند.

پست Ripple (XRP) نشانه های اولیه بازیابی قیمت را نشان می دهد زیرا گاوها از 0.45 دلار دفاع می کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *