Yuga Labs، خالق مجموعه NFT Bored Apes Yacht Club (BAYC)، یک حکم خلاصه در پرونده نقض علامت تجاری خود علیه رایدر ریپس و جرمی کاهن دریافت کرد.

بر اساسقضاوت خلاصهدادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا حکم داد که آزمایشگاه یوگا مالک علائم تجاری BAYC است که معتبر و قابل اجرا هستند.

قاضی همچنین موافقت کرد که مجموعه RR/BAYC برای گمراه کردن ایجاد شده است و استفاده ریپس از علائم تجاری BAYC به منزله استفاده منصفانه یا بیان هنری نیست. بنابراین اقدامات متهم سوء قصد و منفعت تلقی شد.

علاوه بر این، دادگاه حکم داد که نام‌های دامنه apemarket.com و rrbayc.com معادل سایبری است. در کنار لابراتوارهای یوگا، این داوری استدلال می‌کند که نام‌های دامنه می‌توانند عموم مردم را گیج کنند.

با این حال، دادگاه هیچ خسارتی به آزمایشگاه یوگا صادر نکرد. در عوض، حکم تصمیم گرفت که هر گونه خسارت در طول محاکمه محاسبه و تعیین شود.

در همین حال، واکنش‌های درون جامعه NFT به این نکته اشاره کرد که قضاوت خلاصه یک سابقه حقوقی مهم را ایجاد کرده است. اگر NFTها مشمول ادعاهای حق نسخه‌برداری باشند، به این معنی است که دادگاه‌ها با آنها کالا رفتار می‌کنند و نه اوراق بهادار.

دادگاه NFT ها را به عنوان کالا به رسمیت می شناسد (منبع: Yuga Labs’ خلاصه قضاوت)

رایدر ریپس کیست؟

ریپس، هنرمند و منتقد سرسخت آزمایشگاه‌های یوگا و مجموعه BAYC آن، ادعا کرده است که تصاویر BAYC و Yuga Labs حاوی ارجاعات پنهان نازی‌ها و تصاویر نژادپرستانه هستند. با وجود انکار این شرکت، ادعاهای او در برخی از گوشه های اینترنت محبوبیت پیدا کرده است.

به همراه جرمی کاهن، ریپس مجموعه RR/BAYC NFT را راه اندازی کرد که یک ریف بر روی BAYC است. این مجموعه از تصاویر و تاکتیک های بازاریابی مشابه سازندگان BAYC استفاده می کند. اما کاهن و ریپس ادعا می کنند که آنها فقط BAYC را هجو می کنند.

در پاسخ به قضاوت خلاصه اخیر، ریپس در توییتر آزمایشگاه یوگا را به سخره گرفت و این شرکت را «بچه های ماست» نامید. او به صورت بلاغی پرسید اگر شرکت مالک هر نام دامنه ای با “میمون” در آن باشد و ارسال شده لوگوی نهمین حوزه قضایی ایالات متحده.

کاهش حجم فروش BAYC

در حالی که Bored Apes هنوز جزو محبوب‌ترین مجموعه‌های NFT در بازار هستند، مجموعه NFT اخیراکاهش محبوبیت. این پروژه شاهد کاهش 21 درصدی حجم فروش آن در 90 روز گذشته بود و به 154.49 میلیون دلار رسید.

Bored AP (BAYC) حجم فروش
حجم فروش BAYC (منبع: CryptoSlam)

طبق گزارش OpenSea’s داده هاقیمت کف مجموعه در 24 ساعت گذشته 7 درصد کاهش یافت و به 50.5 ETH (تقریباً 94753 دلار) رسید.

در همین حال، کاهش فروش Bored Ape Yacht Club منعکس کننده بازار گسترده NFT است. BeInCrypto قبلاً گزارش داده بود که پارامترهای کلیدی این بخش مانند فروش، حجم و کاربران منحصر به فرد سالانه در پایین ترین سطح خود قرار دارند.

The post Labs Yuga Wins Summary Judgment Against Ryder Ripps اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *